به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کاروان ایران با نام "فرزندان ایران" در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی شرکت کرد و با ۱۳۱ مدال در رده دوم قرار گرفت.
بعد از ۶ روز رقابت رسمی میان شرکتکنندگان در این دوره بازیها، کاروان ایران ۱۳۱ مدال شامل ۴۴ طلا، ۴۶ نقره و ۴۱ برنز به دست آورد و بعد از چین و بالاتر از ژاپن در رده دوم جدول توزیع مدالها ایستاد. کاروان ورزش ایران در حالی جایگاه تاریخی دومی در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی را از آن خود کرد که نسبت به دوره پیشین این بازیها، مجموع مدال و حتی طلای کمتری به دست آورده است.
پرچمدار ایران در اختتامیه انتخاب شد
مراسم اختتامیه چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین عصر امروز شنبه 6 آبان برگزار میشود و حسن جانفشان به عنوان پرچمدار کاروان ایران در مراسم اختتامیه رژه خواهد رفت.
حسن جانفشان ملی پوش جانباز تیم پاراتنیس روی میز ایران در این دوره از بازیها موفق به کسب دو مدال برنز انفرادی و دوبل شد. او امروز به عنوان پرچمدار کاروان ایران در مراسم اختتامیه چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین معرفی شد.
پرافتخارترین ورزشکاران ایران در هانگژو
سینا ضیغمینژاد با کسب 3 مدال طلا و یک نقره در مادههای مختلف رشته پاراشنا موفق شد عنوان پرافتخارترین ورزشکار کاروان ایران در هانگژو را از آن خود کند. همچنین در بخش بانوان نیز زهرا نعمتی با دو طلا و یک نقره در رشته تیروکمان موفق شد عنوان برترین ورزشکار را به خود اختصاص دهد.
آغاز روز پایانی بازیها با طلای مرادی
فینال مسابقه دوی ۴۰۰ متر مردان در کلاس T۱۲ در حالی برگزار شد که مهرداد مرادی ملیپوش کشورمان در آن حضور داشت. مرادی در مسابقه امروز با زمان ۴۹.۶۰ ثانیه زودتر از سایر دوندهها از خط پایان عبور کرد و قهرمان شد. وی پیش از این هم یک مدال کسب کرده بود.
دختر دونده ایران قهرمان شد
فاطمه امیرزادگانی ملیپوش پارادوومیدانی ایران امروز با حریفانش در ماده دوی ۴۰۰ متر کلاس T۱۲ رقابت کرد.او در این مسابقه با ثبت زمان ۵۹.۸۸ ثانیه که بهترین عملکرد شخصیاش نیز بود، به مقام قهرمانی دست یافت و مدال طلا را به خود اختصاص داد.
دومین مدال نقره ظفر
در جریان رقابت پرتاب نیزه مردان کلاس F۵۵، ظفر ذاکر که پیش از این یک مدال نقره در پرتاب وزنه کسب کرده بود، با حدنصاب ۳۳.۵۸ متر به عنوان بهترین رکورد شخصیاش به مقام نایب قهرمانی رسید و یک مدال نقره دیگر برای کاروان ایران کسب کرد. حامد امیری اما با رکورد ۲۸.۸۳ متر به مقام پنجم بسنده کرد.
طوفان شطرنج بازان با هشت مدال
رقابتهای شطرنج بازی های پاراآسیایی با برگزاری دیدارهای دورهای باقی مانده بخش سرعت پیگیری شد که حاصل آن برای نمایندگان ایران کسب هشت مدال بود. بر این اساس بخش تیمی بانوان و در کلاس VI-B۱ و ملیحه صفایی در انفرادی بانوان کلاس VI-B۱ مدال طلا گرفتند. در بخش تیمی مردان در کلاس های VI-B۱ و کلاس PI و VI-B۲/B۳ ایران مدال نقره گرفت. دیگر مدال نقره ایران توسط ابوالفضل کاظمیان به دست آمد. همچنین عاطفه نقوی و لیلا زارعزاده هم مدال برنز گرفتند.
طلا و نقره سنگین وزن برای ایران
در جریان رقابتهای دسته فوق سنگین پاراوزنهبرداری احمد امینزاده و مهدی صیادی با ثبت رکورد ۲۶۶ و ۲۴۴ کیلوگرم موفق به کسب مدالهای طلا و نقره شدند. نماینده اردن هم در جایگاه سوم قرار گرفت و به مدال برنز دست یافت.
فوتبال نابینایان نقرهای شد
تیم ملی فوتبال نابینایان ایران با شکست مقابل چین در ضربات پنالتی به مقام نایب قهرمانی رسید. این تیم دیروز توانسته بود چین را در مرحله مقدماتی شکست دهد، اما در فینال نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.
آخرین تیر زندی برنزی شد
در مرحله ردهبندی مسابقات پاراتیروکمان بازیهای پاراآسیایی در ماده W۱ محمدرضا زندی در رقابت با حریفی از ژاپن با نتیجه ۱۳۶ بر ۱۳۰ به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد. زندی در مرحله نیمهنهایی ابل کمانداری از چین با نتیجه ۱۳۷ بر ۱۳۶ شکست خورد و از صعود به فینال بازماند.
یک مدال دیگر برای بانوان پاراوزنهبرداری
در جریان رقابتهای پاراوزنهبرداری بازیهای پاراآسیایی، نیکو روزبهانی با مهار وزنه ۱۲۶ کیلوگرمی موفق شد در جایگاه سوم دسته ۸۶+ کیلوگرم بانوان بایستد. در این دسته ورزشکاران چین و اندونزی قهرمان و نایب قهرمان شدند.
اسامی مدال آوران ایران در بازی های پاراآسیایی هانگژو به ترتیب زیر است:
* مدال طلا
۱- امیرحسین علیپور در دوومیدانی
۲- امانالله پاپی در دوومیدانی
۳- الناز داربیان در دوومیدانی
۴- سینا ضیغمینژاد در شنا (۱۰۰ متر قورباغه)
۵- سعید حسینپور در قایقرانی
۶- میثم بنیطبا در جودو
۷- سینا ضیغمینژاد در شنا (۵۰ متر آزاد)
۸- علیرضا مختاری در دوومیدانی
--------------------------------------------
۹- الهام صالحی در دوومیدانی
۱۰- پرستو حبیبی در دوومیدانی
۱۱- مهرداد مرادی در دوومیدانی
۱۲- علی پیروج در دوومیدانی
۱۳- اسلام جاهدی در قایقرانی
۱۴- فائزه احمدی در تیراندازی
۱۵- رزا ابراهیمی در تکواندو
۱۶- مهدی پوررهنما در تکواندو
مدال طلای هاشمیه متقیان در دوومیدانی پس گرفته شد.
۱۷ - علیرضا زارع در دوومیدانی
۱۸ - رشید مسجدی در دوومیدانی
۱۹ - تیم دوبل ریکرو مردان در تیروکمان
۲۰- سیدعلی اصغر جوانمردی در دوومیدانی
۲۱- یاسین خسروی در دوومیدانی
۲۲- وحید نوری در جودو
۲۳- حامد حق شناس در تکواندو
۲۴- سینا ضیغمینژاد در شنا
---------------------------------------------
۲۵- سعید افروز در دوومیدانی
۲۶- هاجر صفرزاده در دوومیدانی
۲۷- تیمی B۱ شطرنج
۲۸- مهدی اولاد در دوومیدانی
۲۹- تیم تیراندازی با کمان ریکرو میکس
۳۰- حامد امیری در دوومیدانی
۳۱- ملیحه صفایی در شطرنج
۳۲ علیرضا زارع در دوومیدانی
---------------------------------------------
۳۳- علی سینا منشازاده در تیروکمان
۳۴- زهرا نعمتی در تیروکمان
۳۵- غلامرضا رحیمی در تیروکمان
۳۶- عرفان بندری در دوومیدانی
۳۷- سامان پاکباز در دوومیدانی
۳۸- علی اکبر غریب شاهی در پارا وزنه برداری
۳۹- تیم ملی والیبال نشسته مردان
۴۰- فاطمه امیرزادگانی در دوومیدانی
۴۱- مهرداد مرادی در دوومیدانی
۴۲- ملیحه صفایی در شطرنج
۴۳- تیمی بانوان در شطرنج
۴۴- احمد امین زاده وزنه برداری
* مدال نقره
۱- وحیدعلی نجیمی در دوومیدانی
۲- رضا حاتمی در دوومیدانی
۳- اسدالله عظیمی در دوومیدانی
۴- شاهین ایزدیار در شنا
۵- مهدی اولاد در دوومیدانی
۶- شاهین ایزدیار در شنا
۷- حنان کعبعمیر در دوومیدانی
۸- محمدحسین کریمی در شنا
---------------------------------------------
۹- رومینا چمسورکی در تکواندو
۱۰- صادق بیت در دوومیدانی
۱۱- امیر خسروانی در دوومیدانی
۱۲- سجاد نیکپرست در دوومیدانی
۱۳- شهلا بهروزیراد در قایقرانی
۱۴- موسی غلامی در جودو
۱۵- موسی بختیار در پارا وزنهبرداری
۱۶- امیر جعفری در پارا وزنهبرداری
۱۷- ساره جوانمردی در تیراندازی
۱۸- سعید صادقیپور در تکواندو
۱۹- سینا ضیغمینژاد در شنا
مدال نقره زینب مرادی در دوومیدانی پس گرفته شد
۲۰ - پرستو حبیبی در دوومیدانی
۲۱ - مهدی مرادی در دوومیدانی
۲۲- تیم دوبل ریکروزنان در تیروکمان
۲۳- علیرضا مختاری در دوومیدانی
۲۴ - هرمز صیدی در دوومیدانی
۲۵- علیرضا بخت در تکواندو
۲۶- لیلا میرزایی در تکواندو
۲۷- روح الله رستمی در پاراوزنه
۲۸- فاطمه دیبایی در دوومیدانی
۲۹-سجاد محمدیان در دوومیدانی
۳۰- ابوالفضل ظریف در شنا
---------------------------------------------
۳۱- عرفان رضایی در دوومیدانی
۳۲- آتنا محمدیها در دوومیدانی
۳۳- ظفر ذاکر در دوومیدانی
۳۴- امیر ربی در شطرنج
۳۵- تیم شطرنج B۲-B۳ بانوان
۳۶- تیم شطرنج B۲-B۳ آقایان
۳۷- وحیدعلی نجیمی در دوومیدانی
۳۸- تیم ملی والیبال نشسته بانوان
۳۹- هادی کائیدی در دوومیدانی
۴۰- ظفر ذاکر در دوومیدانی (پرتاب نیزه)
۴۱_ تیمی مردان شطرنج در کلاس V۱-B۱
۴۲- تیمی مردان شطرنج در کلاس p۱
۴۳- انفرادی مردان شطرنج در کلاس p۱
۴۴- تیمی مردان شطرنج در کلاس V۱-B۲/B۳
۴۵- تیم فوتبال نابینایان و کمبینایان
۴۶- مهدی صیادی در وزنه برداری
* مدال برنز
۱- سارا عبدالملکی در قایقرانی
۲- سعید کوهکن در جودو
۳- مریم عبداللهپور در تکواندو
۴- نرگس جوادی در تکواندو
۵- رشید مسجدی در دوومیدانی
۶- مهدیه سادات حسینی در تکواندو
---------------------------------------------
۷- رویا سلطانی در قایقرانی
۸- محمد دلیر در دوچرخه سواری
۹- یوسف یوسفی در پارا وزنهبرداری
۱۰- مهدی برچلو در جودو
۱۱- محمدحسین کریمی در شنا
۱۲- شاهین ایزدیار در شنا
۱۳- تیم دوبل کامپوند زنان در تیروکمان
۱۴- لیلا کبگزن در دوومیدانی
۱۵- مهدیه محمدیان در پاراوزنه
۱۶- حسن جانفشانی در تنیس روی میز
۱۷- میلاد رمضانی در دوومیدانی
۱۸- علی نوایی در جودو
۱۹- شاهین ایزدیار در شنا
---------------------------------------------
۲۰- بتول جهانگیری در دوومیدانی
۲۱- فرشته مرادی در دوومیدانی
۲۲- زهرا آقایی در پاراوزنه برداری
۲۳- تیم شطرنج B۱ آقایان
۲۴- علیرضا قورچیبیگی در شطرنج
۲۵- تیراندازی با کمان میکس کامپوند
۲۶- الهام صالحی در دوومیدانی
۲۷- حسن باجلوند در دوومیدانی
۲۸- شاهین ایزدیار در شنا
۲۹- امید ظریف در دوومیدانی
۳۰- تیم ملی گلبال آقایان
۳۱- تیم ملی بسکتبال با ویلچر
۳۲- سامان رضی در پارا وزنه برداری
۳۳- تیم دوبل در تنیس روی میز
۳۴- وجیهه هوشمند در دوومیدانی
۳۵- علیرضا نگارستانی در شنا
۳۶- محمدحسین کریمی در شنا
۳۷- علی شمشیری در دوومیدانی
۳۸- محمدرضا زندی در تیراندازی با کمان
۳۹- نیکو روزبهانی در وزنه برداری
۴۰- عاطفه نقوی در شطرنج کلاس V۱-B۲/B۳
۴۱- لیلا زارع زاده در شطرنج
جدول مدالها در ششمین و آخرین روز از بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین